Audit and consultation​

benefit from our expertise!

Audit and consultation

obniżenie energochłonności procesu?

Przykład 1:
Maszyna do pakowania pastylek do mycia naczyń w folię bio-degradowalną.
Założenie: 8 nagrzewnic powietrza x 6 kW
Rezultat: 4 nagrzewnice x 4,5kW z odpowiednimi dyszami szczelinowymi.

Przykład 2:
Transport podgrzanego powietrza na odcinku 30 m i ponowne podgrzanie powietrza do 200oC:
Wykorzystano: 4 nagrzewnice x 11 kW
Rezultat: 4 nagrzewnice x 3 kW + dmuchawa przystosowana do recyklingu powietrza.

Przykłady można mnożyć. Naszym zdaniem konstrukcja każdej maszyny lub urządzenia wykorzystującego gorące powietrze powinna zostać skonsultowana ze specjalistą z zakresu termodynamiki. Dodatkowy koszt szybko się zwraca dzięki optymalnej konfiguracji, czyli możliwie ekonomicznej i wydajnej eksploatacji układu transportu i podgrzewania powietrza.

maksymalna wydajność?

Testowanie układów wydechowych, maszyny do wypalania filtrów dpf, podgrzewanie form odlewniczych - gorące powietrze nie ma dla nas tajemnic do 1100oC!

WYSOKA AWARYJNOŚĆ?

Nowoczesne procesy produkcyjne i podkręcanie wydajności sprawia, że systemy podgrzewania powietrza pracują często w ekstremalnych warunkach i w granicznych parametrach. To sprawia, że podzespoły są narażone na wszelkiego rodzaju anomalie: zmiany temperatury otoczenia, skoki napięcia, przerwy w zasilaniu etc. Awaryjność systemów jest także często spowodowana mgiełką olejową, zanieczyszczonym powietrzem lub błędami projektowymi maszyny.

Sprawdzone rozwiązania vs. Modyfikacje

Często zdarza się, że przedsiębiorca staje przed dylematem czy jego linia produkcyjna jest wystarczająco dobra czy też można coś jeszcze zmienić. Konkurencyjność wymaga dopracowania procesu produkcyjnego do maksimum lecz eksperymenty lub modyfikacje mogą być bardzo kosztowne a efekt niewspółmierny do poniesionych kosztów. Chętnie podzielimy się naszym doświadczeniem w zakresie wykorzystania gorącego powietrza na liniach produkcyjnych.

Masz pytania? Jesteśmy do dyspozycji.

32 209-12-02

pn / pt 07:30 – 15:30

Adres: ul. ks. W. Siwka 13, 40-306 Katowice

Email info@heisslufttechnik.pl